عشق هایی که فقط به دلیل تنهاییست

برچسپ ها: که ، فقط ، هایی ، است ، تنهایی ، عشق ، بدلیل

Print Friendly and PDF

عشق هایی که فقط به دلیل تنهاییست

افراد به علل مختلفی دیگر کسی را در اطراف خود ندارد. کسی نیست که حرف دل آنها را گوش کند و بعد از اتمام صحبت هایش با کلامی او را آرام کند. هجوم سایه تنهایی بر سر فرد باعث می شود تا با هر توانی دارد فرار کند. آنقدر بدود تا دست از سرش بردارد و از هر سویی طلب یاری می کند.

  

احساس تنهایی


این روزها جهان بیش از پیش بهم متصل شده است اما به همان اندازه هم احساس های تنهایی در افراد افزایش یافته است. زمانی این تنهایی چنان بر زدگی فرد چنگ می اندازد که او برای یافتن راه و فرار از این امر به هر سویی متوسل می شوند. یکی از موارد تنهایی، تنها شدن افراد پس از ازدواج های ناکام و یا عشق های نافرجام است.

خیلی وقت‌ها شروع یک رابطه تازه برای عواطف صدمه دیده مؤثر است اما این مسأله پیش از شروع رابطه مهم است که بدانید چرا وارد یک رابطه شده‌اید و آیا ممکن است این رابطه هم مثل رابطه قبلی‌تان با مشکل مواجه شود؟


وسوسه شروع یک رابطه تازه از ترس تنهایی پس از آنکه یک رابطه را از دست داده‌اید کاملاً طبیعی است. پیوند دوباره، الگوی رفتاری کهنه‌ای است که خیلی از ما، یا خودمان آن را تجربه کرده‌ایم یا در رابطه‌ دیگران دیده‌ایم.
شروع یک رابطه عاشقانه فوراً و پس از ترک یک رابطه معمولاً بدون درک واقعیت‌های موجود در زندگی است. فقط به این دلیل که زخم خورده‌اید و احساس کمبود می‌کنید یا تنهایی آزارتان می‌دهد وارد یک رابطه تازه نشوید. چون این باعث می‌شود رابطه را فقط برای مراقبت از خود شروع کنید بدون اینکه حواستان باشد به طور کلی در یک رابطه چه چیزهایی در اولویت است.
خیلی‌ها فکر می‌کنند خوب است یک رابطه کوتاه مدت را شروع کنند. اما اگر شما یا طرف مقابل‌تان احساس تعلق عاطفی کنید در واقع وارد بازی خطرناکی شده‌اید. وابستگی عاطفی به خاطر احساس تنهایی یعنی تجربه دوباره همان رابطه‌ای که یک بار در آن شکست خورده‌اید.
البته این به معنی آن نیست که پس از تجربه یک شکست عاطفی شما نباید به فکر شروع یک رابطه باشید. خیلی وقت‌ها شروع یک رابطه تازه برای عواطف صدمه دیده مؤثر است اما این مسأله پیش از شروع رابطه مهم است که بدانید چرا وارد یک رابطه شده‌اید و آیا ممکن است این رابطه هم مثل رابطه قبلی‌تان با مشکل مواجه شود؟
قبل از شروع یک رابطه تازه باید کاملاً از رابطه قبلی بیرون بیایید و در صورت نیاز خود را به خاطر آسیب‌هایی که احتمالاً در طول رابطه یا در پایان رابطه دیده‌اید درمان کنید. شروع هر رابطه‌ای بدون توجه به این مسأله زنگ خطری برای خودتان است. اگر به هر دلیلی برای شروع رابطه عجله دارید باید به این توجه کنید که در واقع هیچ فرصتی برای خودتان در نظر نگرفته‌اید و چیزهای زیادی را با خود به رابطه جدید خواهید آورد.
چطور از یک رابطه عاشقانه به خاطر تنهایی دوری کنید؟
پیش از شروع هر رابطه تازه‌ای دردهای گذشته خود را درمان کنید. ترک رابطه، جدایی و طلاق دردناک هستند و حسرت و اندوه زیادی ایجاد می‌کنند پس شما نیاز به زمان دارید تا به اندازه کافی برای چیزی که از دست داده‌اید غمگین باشید.
قبل از شروع هر رابطه‌ای مطمئن شوید که از احساس اندوه به در آمده اید.
شادی را در زندگی‌تان جست‌و‌جو کنید. سعی کنید با چیزهایی که شادتان می‌کنند از این اندوه بیرون بیایید.
دیدگاهتان را نسبت به مسأله تنهایی و مفهوم از دست دادن تغییر بدهید. تنهایی لزوماً اتفاق بدی نیست و از دست دادن هم قرار نیست ابدی باشد.
به خودتان یاد‌آوری کنید شروع یک رابطه برای پر کردن تنهایی یا شفای روح بیمارتانراه حل درستی نیست.
مسئولیت احساسات را خودتان به عهده بگیرید و این بار را به دوش یک نفر دیگر نیندازید.

اشتراک گذاری


مطالب مرتبط

کارهایی که نباید با گوشی هوشمند خود بکنید!

اگر مایلید گوشی هوشمند محبوب شما،‌عمر بیشتری داشته باشد این مقاله را بخوانید!

برای آن که آدم خوش صحبتی باشید چه باید کنید؟

صحبت؛ بازی دلنشینی است به شرط آن که از قواعد آن پیروی کنید. شما با رعایت چند دستور ساده می توانید فردی خوش صحبت و مورد توجّه باشید.

جایی که شیطان تخم گذاری می کند!

یکی از کانون هایی که در وجود انسان سرچشمه کارها است تفکر و اندیشه است. فکر سالم محصول و بازده سالم و پاک دارد و فکر آلوده بازده ناسالم و آلوده خواهد داشت.

فریبی که منکران حجت خدا خورده اند!

یازدهمین برگزیده خدا از نسل رسولش در شرایط ویژه ای زندگی کرد که باعث شد رفتارهای عجیبی از خود بروز دهد. آگاهی از آن برای دوستداران ایشان راهگشای خوبی در تحلیل وقایع جهان از آن دوران تا دوران معاصر ماست.

شعله ای که سرکشید

شب سایه سنگین و سیاهش را بر سر شهر پهن کرده بود، کوچه های تنگ و پیچ در پیچ شهر در تاریکی و سکوت گم شده بود و مردم در پناه شب، آسوده در خواب فرو رفته بودند، اما چشم خلیفه و یارانش بیدار بود و نگران .

دیدار و ملاقاتی که به فراق ختم می شود

از قدیم الایام عشق خواهر و برادری عده ای از عاشقان زبانزد همه عالم بوده است . عشقی که نوع و کیفیتش شاید با عشق های دیگر تفاوت های زیادی داشته باشد .

سه عاملی که عزتتان را خدشه دار می کند

امام علی (علیه السلام) در کلام نورانى اش به پیامدها و آثار سوء سه رذیله اخلاقى در عباراتى کوتاه و فشرده اشاره فرموده است که عمل نکردن به این توصیه می توان عزت انسان را خدشه دار کند.

فقط ده روز فرصت دارید

اهمیت دهه اول ذی الحجة و اعمال آن با توجه به کتاب المراقبات

درسهایی زیبا در محضر استاد دانا

امام باقر علیه‏السلام در سوم صفر سال 57 هجری قمری در مدینه منوره متولد شد. آن حضرت سه سال و شش ماه با جدّش امام حسین علیه‏السلام و 34 سال با پدرش امام زین العابدین علیه‏السلام زندگی کرده و 19 سال و ده ماه نیز مدت امامت آن حجت الهی به طول انجامید.

عرش الهی بر چه کسانی سایه انداز است؟

و از روی مهربانی در برابر آنها بال های خضوع و ذلّت فرود آر و بگو: پروردگارا هر دو را رحمت کن به پاس آنکه مرا در خردی از روی رحمت تربیت کردند.

تمام عالم کتاب خداوند است

عزیزترین فرد این عالم، پیامبر اکرم صلی الله و علیه وآله است و ایشان سحاب حریص بود. خود می فرمود: انا حریصُ علی رُشدکم: من به رشد شما حریصم ...

خداوند چگونه از ما راضی است

شرح دعای روز دوم در بیان آیت الله مجتهدی(ره)؛ خداوند چگونه از ما راضی است «اللَّهُمَّ قَرِّبْنِی فِیهِ إِلَی مَرْضَاتِکَ وَ جَنِّبْنِی فِیهِ مِنْ سَخَطِکَ وَ نَقِمَاتِکَ وَ وَفِّقْنِی فِیهِ لِقِرَاءَةِ آیَاتِکَ بِرَحْمَتِکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِین » [1]

این جا معصومیه است

فاخلع نعلیک؛ انک بالوادی المقدس طوی!

محبت ما به اهل‌بیت علیهم‌السلام واقعی است؟

آيا معياري وجود دارد كه ما از طريق آن به اين شناخت برسيم كه آنچه گفته مي شود لقلقه زبان و از روي احساسات نيست بلكه از روي شناخت و واقعيت است. با مراجعه به آموزه هاي دين مي توان معيارهايي را بدست آورد كه محبت واقعي افراد نسبت به اهل بيت عليه السلام را نشان دهد.

طعم غلیظ تنهایی و صبر

دیوار منظّم دقایق ویران شده است. هوای شهر به شدّت می تپد. با این زمستان جهنده در استخوان های مدینه چه باید کرد؟ آسمانِ نازک، سر بر کرانه های بارانی خویش گذاشته است.

چگونه چهارشنبه سوری را برای فرزندتان ایمن کنید؟

اسفند ماه که می رسد نگرانی ها نسبت به حوادث چهارشنبه سوریِ پیش رو هم سر باز می کنند. اما نگرانی به تنهایی کافی نیست، کاستن از مخاطرات نو ظهور این جشن آیینی در دست آگاهی و همت ما والدین است.

رشی از رمان واره عشق هشتم

سال جدید هجری فرا رسید. دویست و سه سال از هجرت آخرین پیام آور وحی می گذشت. آفتابِ تیرماه می تابید و نور و آتش می پراکند. سرزمین خراسان، با آن بیابان ها، تپه ها، رمل ها و نمکزارش در زیر آفتاب خفته بود. کاخ حمید بن قحطبه در میان باغ بزرگی می درخشید.